Skip to main content

Hoeveel verdien ik per uur?

Op de blog van buffertje een heel interessante tip gelezen. Als je je afvraagt hoeveel iets nu werkelijk kost, dan kan je dat afzetten tegen je uurloon. Tel al je inkomsten op, trek daar je werkgerelateerde kosten van af. Het bekomen bedrag deel je door het aantal uren dat je in je werk steekt (inclusief verplaatsingstijd).

Wil je iets kopen, dan kan je perfect berekenen hoeveel “werktijd” je daarin moet steken.

En als Pedro mag rekenen, dan is Pedro niet te houden. Hier gaan we:

Werktijd

  • dagen in een jaar (2012): 366
  • aantal weekenddagen: – 105
  • aantal betaalde feestdagen: – 10
  • verlof tussen kerst en nieuw: – 3
  • wettelijk verlof: -35

=> REST = 366 – 153 = 203 dagen => in uren = 203 * 7,6 uren = 1542,8 uren

  • aantal dagen op werk (ik werk ook thuis) = +/- 120 dagen

=> verplaatsingstijd + middagpauze : 2,5 uur per dag = 300 uren

=> TOTAAL WERKTIJD = 1.542,8 uren + 300 uren = 1.842,8 uren

Inkomsten

  • Loon = 1.550 euro * 12 = 18.600 euro
  • vakantiegeld = 920 euro
  • eindejaarspremie = 620 euro
  • maaltijdcheques = 203 dagen *3,91 euro/dag = 793,73 euro

TOTAAL INKOMSTEN = 20.933,73 euro

=> Pedro verdient per uur: 20.933,73 euro / 1.842,8 = 11,36 euro

Een soortgelijke berekening voor da Girl brengt  ons op 19.463,73 / 1842,80 = 10,56 euro

Samen betekent dat, gemiddeld, een uurloon van 10,96 euro

Wat betekent dit nu? Welnu, als we voor ons werk bezig zijn, en de tijd dus niet beschikbaar is voor andere dingen, dan verdienen we 11 euro per uur. Maar dat geld is niet zomaar ter beschikking en vrij te besteden. Want een deel van het inkomen kunnen we niet vrij besteden. Er zijn verplichtingen die sowieso moeten betaald worden om de boel draaiende te houden, en dat zijn de vaste kosten. Die vaste kosten zijn begroot op 13.426 euro

Na aftrek van vaste kosten is het gezamenlijk uurloon 26.971,46 euro / (1.842,80 * 2) = 7,32 euro

En nu hebben we een getal waar we iets mee zijn. Per uur dat we aan het werk besteden krijgen we 7,32 euro, en daar moet alles van betaald worden buiten de vaste kosten. Dus inkopen, kleding, brandstof, …

Koop ik iemand een geschenk van 30 euro, dan heb ik daar 4,1 uur voor gewerkt. Ons maandelijks etentje van +/- 100 euro betekent een opoffering van 13,66 uren (bijna twee werkdagen!). En zo kan je alles afzetten tegen je uurloon.

Hoe rijker worden?

Om meer per uur te verdienen zijn er verschillende mogelijkheden:

  • Meer inkomen genereren voor hetzelfde aantal uren. Dat heb ik zelf niet in de hand, als ambtenaar kan ik niet over mijn loon onderhandelen;
  • Meer uren werken. Het inkomen vergroot dan en de vaste kosten blijven hetzelfde: ook daar zit ik als ambtenaar gevangen. Wij mogen niet meer dan een bepaald aantal uren werken;
  • de vaste kosten verlagen: het eeuwige werkpunt, en het meest realistische. Hoe lager mijn vaste kosten, hoe hoger het besteedbare inkomen. Daar werken we elke dag aan, en het is geld dat voor het oprapen ligt als je wat uitkijkt;
  • Minder uren aan het werk besteden: dichter bij huis gaan werken, of meer van thuis uit werken. Dan bespaar je de tijd om naar je werk te reizen. Maar het besteedbare inkomen blijft hetzelfde, je hebt er gewoon minder uren voor moeten werken.

Maar eigenlijk geeft dat getal me gewoon een waarde van het geld. Als we iets uitgeven, dan weet ik wat we daarvoor hebben moeten doen. En dat doet je wel even stilstaan bij de dingen. Het doet je tweemaal nadenken voor je iets uitgeeft. Was het die tijd waard? Kan ik met datzelfde bedrag niet iets anders doen dat me meer waard is?

En jij? Gebruik jij ook je uurloon om de waarde van je geld te bepalen? Of heb je andere methodes?

 

En delen maar!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

5 gedachten over “Hoeveel verdien ik per uur?

  1. Ja daar sta ik ook wel eens bij stil, zeker nu ik met mijn stage 2,5 euro per uur verdien ;)

    1. Mijn god, jij kan rapper koffie drinken dan dat je het geld ervoor verdient…

  2. Doe ik ook vaak. Ik word er zeker zuiniger van, vooral bij aanschaf van spullen en minder bij het eten kopen.

Reacties zijn gesloten.

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten